Ile kosztuje ubezpieczenie dla ucznia?

Koszty ubezpieczenia dziecka w ramach polisy NNW zależą przede wszystkim od tego, na jak szeroki zakres ryzyk się zdecydujemy. W większości towarzystw ubezpieczeniowych podstawowa ochrona to koszt kilkudziesięciu złotych rocznie. W zamian za taką składkę otrzymujemy zadośćuczynienie np. w razie śmierci dziecka czy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Suma ubezpieczenia dla ucznia

Szukając ubezpieczenia dla swojej pociechy, warto zwrócić szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia. Im ta będzie wyższa, tym większą kwotę dziecko otrzyma w ramach odszkodowania, które ma pokryć np. koszty leczenia czy rehabilitacji. Jednak to, jak duże będzie to świadczenie, zależy od ogólnych warunków ubezpieczenia.

Towarzystwo ubezpieczeniowe za każdym razem ustala, zazwyczaj w formie procentu sumy ubezpieczenia, jak wysokie odszkodowanie będzie się należało dziecku po konkretnym wypadku. Jeśli wybierzemy minimalną sumę ubezpieczenia – jest to zazwyczaj 10 tys. zł, a ubezpieczyciel np. za złamaną rękę oferuje 5 proc. tej kwoty, to odszkodowanie będzie wynosiło 500 zł, co w wielu przypadkach może nie pokryć wszystkich potrzeb związanych z leczeniem, rehabilitacją czy rekonwalescencją. Szczegółowe informacje na temat wysokości odszkodowania znajdują się w tabeli dołączanej do umowy ubezpieczenia dla dziecka.

Rehabilitacja dziecka

O czym trzeba pamiętać, wybierając polisę?

Najważniejszą kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę, wybierając ubezpieczenie dla ucznia, jest właściwe dopasowanie oferty do jego potrzeb. Jeśli np. Twoja pociecha zamiast spędzać czas przed komputerem lub czytając książki, woli grać w piłkę lub jeździć na rowerze, warto pomyśleć o rozszerzeniu zakresu ochrony – w takim przypadku prawdopodobieństwo wystąpienia urazu jest większe.

Aby żadna sytuacja nas nie zaskoczyła, warto, by w umowie ubezpieczenia wystąpiło od 5 do 10 ryzyk. Przyjrzyj się także wyłączeniom, a więc sytuacjom, w którym ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Pamiętaj, że wykupienie polisy NNW oznacza, że zadośćuczynienie nie będzie się Wam należało w przypadku poważnej choroby dziecka. Dla bardziej wymagających klientów TU przygotowały np. usługi medycznego assistance, a więc np. wizyta lekarza w domu czy transport leków.